Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi książka

“Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” to książka, która pierwotnie została wydana w 1939 roku. Pomimo tego jej treść jest aktualna do dnia dzisiejszego. Jej autor Dale Carnegie w swoim dziele udowadnia, że czasem zwykła zmiana nastawienia w stosunku do drugiego człowieka może zdziałać cuda w relacjach z nim. Poradnik może pomóc czytelnikowi w każdej dziedzinie życia począwszy od relacji z rodziną, przez życie towarzyskie, na pracy i biznesie kończąc. Dzięki książce dowiesz się, że skupienie się na drugim człowieku zamiast na sobie może dać niesamowite rezultaty.

Zasady pokazane w książce

W poradniku “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” znajdziemy uniwersalne prawdy, które każdy zna, jednak mało kto stosuje. A jednak wykorzystanie którejkolwiek z nich sprawi, że twoje relacje z innymi ludźmi nabiorą innego wymiaru. Co to za zasady? Przede wszystkim uśmiech i pogodne nastawienie. Niby nic, a działa cuda. Używanie pogodnego tonu w rozmowie sprawia, że druga osoba automatycznie się rozluźnia i lepiej czuje w naszym towarzystwie. Najlepiej jest nie doprowadzać do sprzeczek, a jeśli się takowe pojawią starać się je szybko załagodzić. Powinniśmy skupić się na tym, co mówi rozmówca, zamiast na siłę próbować mu wcisnąć nasze zdanie na jakiś temat. Powinniśmy okazać szczere zainteresowanie rozmówcy. Nie należy pouczać, a zamiast tego najlepiej jest okazać empatię. Łatwo jest wyczuć, gdy nasze zainteresowanie jest szczere, czy tylko udajemy. Możemy zadawać pytania o zainteresowania, spróbować zrozumieć drugiego człowieka. Najważniejsze by być w naszych relacjach szczerymi.

O autorze

Dale Carnegie to Amerykanin, którego pasją było pisanie i przekazywanie swojej wiedzy innym ludziom. Jego książki często skupiały się na umiejętnościach interpersonalnych i samorozwoju. Poruszały też tematy psychologiczne. Jego najbardziej znanymi dziełami poza “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi (tanio kupisz tutaj)” są książki: “Jak przestać się martwić i zacząć żyć” oraz Po szczeblach słowa”.