Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi – książka Dale_a Carnegie_a

Jedna z najlepiej się sprzedających się od lat książek na świecie

“Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” to książka wciąż aktualna, mimo że została napisana prawie sto lat temu (w 1936 roku). To pierwszy poradnik z obszaru rozwoju osobistego, który sprzedał się w ponad 50-milionowym nakładzie, stając się bestsellerem na arenie międzynarodowej. Sukces, który odniosła publikacja, już sam w sobie jest zachętą do lektury.

Autor książki “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”, w prosty sposób opisuje i wyjaśnia czytelnikowi psychologiczne mechanizmy negocjacji i zachowań. Zawarte w publikacji podpowiedzi można wykorzystać jednakowo:

– w życiu codziennym (rodzinnym i towarzyskim),

– w pracy (w biznesie).

Autor podkreśla, że człowiek stworzony został do życia w grupie, więc nieodpartą i podstawową potrzebą, jaka towarzyszy mu od zawsze, jest akceptacja społeczna. Aby ją osiągnąć, wystarczy odwołać się do podświadomości osoby, z którą rozmawiamy. Należy pamiętać o tym, że ludzie kierują się emocjami. Jak zjednać sobie ludzi? Kluczem do akceptacji są m.in.:

– niekrytykowanie innych,

– szczere komplementy,

– podejście podmiotowe do każdego człowieka,

– podjęcie próby zrozumienia drugiego człowieka.

Przychylność ludzi oraz otwarte i pozytywne nastawienie znacząco poprawia jakość i zadowolenie z życia. Rady Dale’a Carnegie wydają się oczywiste, ale wyzwaniem jest wprowadzenie ich w działanie. Książka została skonstruowana w przejrzysty sposób, aby czytelnik bez problemu mógł zastosować poszczególne wskazówki w praktyce i ćwiczyć umiejętność negocjacji i zachowań.

Prekursor samorozwoju

Kim jest Dale Carnegie?

Dale Carnegie można nazwać pierwszym coachem w historii, choć w czasach, w których żył, to określenie jeszcze nie funkcjonowało. To amerykański historyk i psycholog. Prowadził kursy zawodowe i motywacyjne. Autor literatury poradnikowej, m.in.: “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”, “Jak przestać martwić się i zacząć żyć”, “Jak tworzyć doskonałe relacje”, “Jak wieść wspaniałe życie i cieszyć się każdym dniem”.